BEMUTATKOZÁS
A magyar orvostársadalom legnagyobb, önkéntes tagságon alapuló szervezete, a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége (MOTESZ) nevében köszöntjük Önt. Figyelme megtisztelő számunkra, ugyanakkor bízunk abban is, hogy e rövid tájékoztatóban sikerül érdeklődését felkeltenünk, és ez előbb-utóbb elvezet egy személyes kontaktus kialakításához, ill. annak megerősítéséhez.
Addig is álljon itt néhány olyan adat, tény, amely alapján megismerheti szervezetünket.
A MOTESZ 1966-ban alakult meg, 36 társaság részvételével. Az Alapszabályban lefektetett célok a közel négy évtized alatt annyiban változtak, hogy a változó igények által megszabott újabbakkal egészítettük ki azokat. Ennek megfelelően a Szövetség célja, hogy
a. támogassa és elősegítse a legmagasabb szintű orvosi képzés és orvosi ellátás megvalósulását, a legmagasabb minőség elérését az egészségbiztosításban azért, hogy a magyar állampolgárok és az Európai Unió polgárai Magyarországon is a lehető legjobb egészségügyi ellátásban részesülhessenek.
b. segítse az EU-n belüli szabad orvos-munkaerő, valamint betegáramlást, a gyógyszerek és orvosi eszközök szabad forgalmának területén szükséges koordináció megvalósítását és folyamatos biztosítását.
c. elősegítse a széleskörű nemzetközi összefogás kialakítását azért, hogy az egészségügyi ellátórendszerek Európa-szerte megfigyelhető problémái közös fellépéssel könnyebben legyenek megoldhatók
d. a Szövetséget alkotó autonóm tagegyesületek közös szakmai érdekeit előmozdítsa, összefogja és képviselje hazai és nemzetközi szervezetekben,
e. segítse a magyar egészségügyet, a magyar orvostársadalmat érintő jogalkotó munkát,
f. szorgalmazza és támogassa a tudományos és szakmai műveltség fejlesztését, eredményei magas szintű gyakorlati alkalmazását,
g. összehangolja szövetségi szinten a tagegyesületek/társaságok tevékenységét, együttműködését, elősegítse a közös problémák kezelését, megoldását, biztosítsa az információáramlás, párbeszéd és eszmecsere folyamatos gyakorlását.
Ezen cél- és feladat-meghatározás összhangban van a magyar egészségügy és a magyar orvostudomány területén létrehozott szerveződések elképzeléseivel, s ennek legszembetűnőbb bizonyítéka a MOTESZ állandóan bővülő tagsága. Jelenleg 128 tagegyesületünk van, amelyen keresztül közel 30.000 magyar orvos kapcsolódik a Szövetséghez, ami azt jelenti hogy közel 30.000 magyar orvos, kutató és tudós véleményét, érdekeit tudjuk úgy artikulálni, hogy az a lehető legnagyobb hatékonysággal jusson érvényre itthon és külföldön egyaránt.
A MOTESZ aktivitása több szinten és számos szervezettel (kormányzati szervek, köztestületek, egyetemek) folytatott együttműködés keretei között valósul meg. (Együttműködési megállapodásunk van hatályban az Egészségügyi Minisztériummal, a Magyar Tudományos Akadémiával, a négy orvosegyetemmel, az Egészségügyi Tudományos Tanáccsal.)
A szövetségi munka szintjei:
- Szövetségi Tanács (a tagegyesületek elnökeiből álló legfelső testület, negyedévente ülésezik)
- Elnökség (9 tagú) két havonta tart ülést
- A valóban operatív munka az alelnökök és elnökségi tagok által vezetettszakbizottságokban, valamint adott feladatokra létrehozott ad hoc bizottságokban folyik. Több éves tapasztalat bizonyítja, hogy ez a forma alkalmas a különféle együttműködési kapcsolatokból fakadó feladatok hatékony, eredményes teljesítésére.
Technikai tudnivalók a közvetítés megtekintéséhez
Az előadások megtekintése nem igényel a szokásosnál jobb internetelérés és számítástechnikai eszközt: ha Ön most le tud játszani a számítógépén egy tetszőleges videót, például a youtube.com vagy a vimeo.com oldalon, akkor nagy valószínűséggel nem lesz gondja a közvetítés megtekintésével sem.
Ha Ön ezt kipróbálta és ennek ellenére problémát tapasztal a közvetítéssel, akkor annak például a következő okai lehetnek:
1. Túl gyenge vagy túlterhelt az Ön internetkapcsolata.
2. Túl sok program fut egyszerre az Ön számítógépén. Megoldási lehetőség: zárja be a többi programot, majd frissítsen rá a közvetítési oldalra.
3. Az Ön böngészőjében le vannak tiltva a cookie-k és felugró ablakok. Megoldási lehetőség: engedélyeznie kell a cookie-kat és felugró ablakokat.
KÉPERNYŐ - 2021 konferencia
Az alábbi linkekre kattintva tekintheti meg az előadásokat
Dr. Temesi Gabriella: A COVID pandémia tüdőgyógyászati vonatkozásai
Dr. Szabó Dominika: A COVID pandémia lehetséges kardiovaszkuláris szövődményei
Prof. Dr. Nagy Zoltán Zsolt: A COVID pandémia szemészeti vonatkozásai
Dr. habil. Varga János Tamás: A rehabilitáció lehetőségei, fókuszban a légzésrehabilitáció
Dr Toldi-Schedel Emil: A kardiovaszkuláris szövődmények rehabilitációja
Prof Réthelyi János: A COVID pandémia lehetséges pszichiátriai következményei